اخبار برکه, اخبار کتاب‌های کودک

گزارش ایبنا: «ماه را دنبال می‌کنم» برای کودکان بالاتر از ۷ سال منتشر شد

نشر برکه کتاب «ماه را دنبال می‌کنم» به قلم استفانی لیزا تارا، تصویرگری لی ادوارد فودی با ترجمه فرمهر منجزی را برای کودکان بالاتر از ۷ سال منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در ساحل آرام و مهتابی، بچه‌لاک‌پشتِ سبز برای رویای رسیدن به خانه تلاش می‌کند. بچه‌لاک‌پشت سفر اسرارآمیز شبانه‌اش را آرام آرام شروع می‌کند. مدام زمین می‌افتد و باز بلند می‌شود. شعرهای لطیف و تصاویر جذاب کتاب این داستان دلنشین را از ساحل شنی به سوی دریا می‌برد و به مخاطب خود امید، تلاش و شجاعت می‌آموزد.

این کتاب ماجرای سفر بچه‌لاک‌پشت‌های سبز از لانه به دریا است. آنها به کمک غریزه فوق‌العاده‌شان و دنبال کردن نور ماه، به جست‌وجوی خانه می‌روند. لاک‌پشت‌های سبز ماده بیش از یک‌صد تخم را در لانه‌های زیرزمینی ساحلی ذخیره می‌کنند. بعد از دو ماه، بچه‌لاک‌پشت‌ها از تخم بیرون می‌آیند، زمین را سوراخ می‌کنند، به سطح می‌آیند و به سوی دریا می‌روند. این اثر به‌طور مختصر اطلاعاتی علمی درباره لاک‌پشت‌ها به مخاطب ارائه می‌کند.
«ماه را دنبال می‌کنم» نوشته یک مادر است: داستان امیدواری، عشق و رویا برای همۀ مادرها. استفانی لیزا تارا داستان این اثر را از یک اتفاق واقعی الهام گرفته و به دلیل اینکه خود شاهدِ سفر بچه‌لاک‌پشت‌ها در شب از لانه به سوی دریا بوده است، تصمیم گرفت که این کتاب را بنویسد و تجربه احساس فوق‌العاده آن شبش را با مخاطبان به اشتراک بگذارد.

در بخشی از متن کتاب می‌خوانیم:
«بالا می‌رویم
پایین می‌آییم
دور و بر می‌چرخیم
با هم قوی هستیم.
هر کدام از ما راهی پیدا می‌کنیم.
راهِ خیلی درازی نیست.
دارم می‌آیم مامان، زودِ زود می‌بینمت.
همین الان هم می‌دانم چطور بیایم...
ماه را دنبال می‌کنم.»

نشر برکه، کتاب «ماه را دنبال می‌کنم» به قلم استفانی لیزا تارا، تصویرگری لی ادوارد فودی با ترجمه فرمهر منجزی را در ۳۶ صفحه مصور رنگی، شمارگان هزار نسخه و به بهای ۹۰ هزار تومان برای کودکان بالاتر از ۷ سال منتشر کرده است.