اخبار برکه, اخبار کتاب‌های کودک

گزارش ایبنا: «رویاهای آفتابگردانی» منتشر شد

کتاب کودک «رویاهای آفتابگردانی» به قلم لینا الهذلول و اوما میشرا-نیوبری با ترجمه سیما سادات‌میر از سوی نشر برکه منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، لوجین هر روز صبح پدر عزیزش را می‌بیند که بال‌های پروازش را می‌بندد و پرواز می‌کند؛ اما در سر راه رویای پرواز لوجین مانع بزرگی وجود دارد. در محل زندگی او فقط پسرها اجازه دارند پرواز کنند. با وجود این‌که هم‌کلاسی‌هایش او را مسخره می‌کنند، لوجین مصمم است که این کار را بکند؛ بویژه که او عاشق رنگ‌هاست و تنها با پرواز کردن است که می‌تواند مزرعه رنگارنگ گل‌های آفتابگردان را که پدرش برایش تعریف‌کرده، ببیند.

در بخشی از متن کتاب می‌خوانیم:
«هر صبح که لوجین از خواب بیدار می‌شد، چشمانش را محکم می‌بست و رویاهای شب گذشته‌اش را به خاطر می‌آورد. لوجین همیشه خواب دو چیز را می‌دید. او در خواب می‌دید که می‌تواند پرواز کند. می‌دید که پرواز می‌کند و به جایی می‌رود که بابا برایش توصیف بود، جایی که میلیون‌ها آفتابگردان مانند فرشی زمین را پوشانده‌اند.».

کتاب «رویاهای آفتابگردانی» به قلم لینا الهذلول و اوما میشرا-نیوبری با تصویرگری ربکا گرین و با ترجمه سیما سادات‌میر در ۴۰ صفحه مصور رنگی، شمارگان هزار نسخه و به بهای ۸۸ هزار تومان ویژه گروه سنی بالاتر از هفت سال از سوی نشر برکه منتشر شده است.